LETO JE TU

21. jún 2014 od 10,00 - 22,00 h.

Otvorenie letnej sezóny 2014

Miesto: Kunovská priehrada

Hlavný organizátor: OZ Element, Mesto Senica

Spoluorganizátor:  Rekreačné služby mesta Senica, LUXOR n.o,....

Prvý letný deň 21. júna 2014 síce nenaznačoval príliš letné počasie, no napriek tomu si na otvorenie leta v Senici našlo cestu na Kunovskú priehradu vyše 2000 ľudí. Konalo sa tu podujatie s názvom Leto je tu. Prvým a veľmi úspešným bodom programu bola súťaž Senický ocásek, kde museli majitelia so svojimi psíkmi ukázať, ako si rozumejú. Porota, ktorej súčasťou boli  aj známe osobnosti Mirka Partlová, Lenka Vavrinčíková a prekvapenie programu Alan Mikušek, museli vyberať zo psíkov malých i veľkých. Hudobný doprovod počas vystúpení psíkov robil úžasný Marián Čurko zo Slušných chlapcov. Bolo úžasné sledovať ako si program užívajú rodiny spolu so svojimi psími miláčikmi. Hlavným bodom programu, na ktorý všetci netrpezlivo čakali, bola svadba Kunovského vodníka a Čáčovskej mlynárky. Vodník doplával na miesto sobáša so svojou družinou na člne po hladine priehrady a mlynárka so svadobným sprievodom za rytmu Štramáckej heligónky. Snúbencov oddal samotný primátor mesta Ľubomír Parízek. Po svadbe sa sprievod vydal na cestu okolo hradov z piesku, ktoré tu medzi tým postavili súťažiaci. Medzi výtvormi boli hrady rôznych veľkostí a tvarov, dokonca aj korytnačka, či samotná podobizeň vodníka a mlynárky. Sprievod potom vyprevadil mladomanželov na spoločnú cestu a tí odplávali na člne, až sa stratili za korunami stromov.

Priehrada žila vodníkmi celé popoludnie. Na každom kroku bolo vidieť malých vodníčkov, či vodné víly. Kto si kostým nedoniesol z domu, mohol si zelený vodnícky klobúk či venček vyrobiť   v tvorivých dielničkách. Podvečer sa schladilo, no napriek tomu sa plánovaného pikniku v tráve zúčastnila asi stovka „otužilcov“. Tým však bolo určite teplejšie ako modelkám z Galmour mode, ktoré počas módnej prehliadky okrem letných šiat predvádzali plavky. Takmer dvanásťhodinový program zavŕšilo vypúšťanie vodných lampiónov. Poďakovanie patrí všetkým organizátorom, sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí obetavo aj v chladnom počasí pomáhali nezištne na jednotlivých stanovištiach.

Podujatie podporili: Rekreačné služby mesta Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica, LUXOR, DEMA Senica, COOP Jednota, Záhorácky syr HAVRAN, Minipivovar ŠTRAMÁK, FIT PIT, Nechtové štúdio GOLDIE, GLAMOUR MODE, AVALONROSS, HAPPY END SKATE SHOP, kadernícky salón ISABELL, TASTE, Hudobné nástroje Peter Kavický, FK Senica, STEAK HOUSE, Bagetáreň Senica, Bagetka Senica

  • Ostré fotkografie
  • Retina display vás nezaskočí
  • Špičkové výsledky při tisku
  • Splnuji nároky fotobanek
Více

Senica deťom  II.

1. Jún 2014 o 13,00 hod

Medzinárodný deň detí 2014 na Senickom letisku

Hlavní organizátori podujatia OZ Element, Mesto Senica a Záhorácky aeroklub Senica zorganizovali podujatie k MDD na Senickom letisku 1.júna 2014. Tento krát s tými najlepšími ohlasmi. Na nedeľňajšie krásne dopoludnie prišlo minimálne tri tisícky ľudí. K tomu prispelo určite aj vydarené počasie a snaha organizátorov pripraviť najkrajšiu oslavu dňa detí v roku. Atrakcií bolo tak veľa, že letisko sa zaplavilo dobrou náladou hneď od začiatku. Luxor, n. o. prispela svojimi nafukovacími atrakciami, z čoho najviac deťom učaroval Titanic a Disney postavičky Myšiak Mickey a priateľka Minie, Záhorácky Aeroklub Senica poskytli vyhliadkové lety, zoskoky parašutistov, kolotoče a ukážky lietadiel. OZ KVPH Dojč ukázali svoju historickú vojenskú a policajnú techniku a jednotky, OZ Kozel a Domka pripravili pre deti tvorivé dielničky, maľovanie na tvár, nafukovanie balónikov, ochranu stromov a prírody v podobe úloh, ktoré museli deti vyriešiť . Pódium patrilo členom OZ Element, kde priebežne prebiehal program v ktorom sa predstavili deti z Centra voľného času Stonožka a Materského centra Stonožkine Slniečka. Divadielko v anglickom jazyku zahrali deti z jazykovej školy CoolSchool a Šašo FIFO a jeho priatelia si s deťmi zatancovali ich vlastné pesničky, ktoré dopĺňali vystúpenia psíkov Teddyho, Luny a Marleyho od Aďky Tomekovej. Dobrovoľný hasičský zbor pripravil pre deti prekvapenie v podobe peny, ktorú vyrobili pomocou vodných diel. Na úplný záver prebehlo žrebovanie kartičiek o rôzne zaujímavé ceny, medzi ktoré patrili vstupenky na festival Záhorácky unplugged a jedna letenka na vyhliadkový let. Veľké poďakovanie patrí zamestnancom RSMS Senica, partnerom podujatia Lekáreň  Centrum, Súkupčák a Dedera, papierníctvo Koh – inor, Grasshopper , All toys, papierníctvo Slapo, Gastronomium a všetkým dobrovoľníkom, ktorí na podujatí nezištne pomáhali.    FOTOFOTO 2

hore

PRÁZDNINY BEZ PC 2013

14.08.2013 

Aďka Tomeková (dogdancing), bábkové divadlo Balbutic, šašo Fifo a animátori

Druhá časť podujatia Prázdniny bez PC v rámci Senického kultúrneho leta 2013 odštartovala opäť v parku pri Dave v Senici 14.augusta 2013. Predstavila sa Aďka Tomeková (dogdancing) a šašo Fifo spolu s animátormi, ktorí si s deťmi zatancovali známe tance a súťažilo sa o skvelé ceny od sponzorov. Aj na tomto podujatí mali deti priestor ukázať svoj talent. Prišli spievať, tancovať alebo maľovať. Spoluorganizátormi boli DEMA podniková predajňa, BEST FOR BABY, M.K.Production, Hudobniny Senica, Mesto Senica, MsKS Senica.......

hore

Prázdniny bez PC 2013

17.07.2013 

Chili, Aďka Tomeková (dogdancing), bábkové divadlo Balbutic, šašo Fifo a animátori

Úplnou novinkou občianskeho združenie element je podujatie pre deti s názvom Prázdniny bez PC. V stredu 17. júla 2013 členovia združenia dokázali nielen deťom, že využiť svoj voľný čas je možné aj bez počítača. Túto myšlienku podporili mesto Senica, MsKs Senica, CVČ Stonožka, MPS, spol. s r. o. Senica, Luxor, n. o., Dema podniková predajňa, Best for Baby, M.K production, Hudobniny Senica. Predstavili sa skupina Chili, Aďka Tomeková (dogdancing), bábkové divadlo Balbutic, šašo Fifo a animátori, ktorí dali priestor detskému talentu. Deti sa mohli zapojiť do rôznych súťaží a odmenený bol každý jeden cenami od sponzorov.

hore

MDD 2013

01.06.2013

STONOŽKINE TAJOMSTVO ALEBO SENICA DEŤOM

Poďte s nami 1. Júna 2013 o 14:00 hod v parku pri DAVe v Senici na cestu do sveta fantázie, kde Vám rozprávkové bytosti prezradia veľké tajomstvo života.  Pri hľadaní si zajazdíte na koníkoch a zvolíte si najkrajšieho psíka z útulku. Potom prejdete cez slalom na bicykli a kolobežke (bicykel a kolobežku si prineste vlastné), popritom si môžete overiť svoje schopnosti v streľbe na bránku. Počas dňa sú pripravené atrakcie ako nafukovací hrad, parkour, skateboard, rebrík do nebies, rôzne Ekohry a súťaže, výtvarná dielňa, detské hudobné, tanečné a divadelné vystúpenia.

Celým programom Vás bude sprevádzať  dobrá víla Vierka a popletený šašo Fifo, ktorí hľadajú a chcú zachrániť ich kamarátku vílu. Pred zlými bytosťami Vás ochránia naše čarovné farbičky na tvár. Pri hľadaní  tajomstva Vám budú pomáhať rozprávkové bytosti a môžu pomôcť aj rodičia, či priatelia. Deň detí plný prekvapení pre Vás pripravujú hlavný usporiadatelia OZ Element, Mesto Senica a Centrum voľného času Stonožka Senica. Spoluorganizátori: Útulok Senica, Mačka vo vreci, Ekocentrum, OZ The End, Domka Senica.

Nezabudnite určite prísť, je sa načo tešiť...  

hore