Žrebovanie

24. marca 2014

Žrebovanie čísiel z podujatia burza kníh „Cesty ku knihe“

Všetci tí, ktorí priniesli knižky na výmenu v pondelok 24. marca na burzu kníh dostali zelené alebo červené číslo. Zelených čísel sa odovzdalo 25 a červených 26, čiže 51 ľudí, ktorí priniesli knihy. 

Z týchto lístkov sme vyžrebovali tieto čísla : č. 16, . č.17, č. 8, z. 2, z. 6 (č – červená, z – zelená ) 

Tí, ktorí majú rovnaké číslo aj s farbou doma vyhrali  cenu od spoločnosti DEMA a BEST FOR BABY. 

!Spolu s číslom si môžete túto cenu prísť vyzdvihnúť do INFOSENu  v Dome kultúry Senica počas pracovných dní od 8,00 – 16,00 hod. !

NEZABUDNITE SI ZOBRAŤ SO SEBOU VÝHERNÉ ČÍSLO !!!

Ďakujeme všetkým tým, ktorí sa na burze kníh zúčastnili. Sponzorom žrebovania je podniková predajňa DEMA a BEST FOR BABY.

hore

Vyhodnotenie podujatia burza kníh

24. marca 2014

Vyhodnotenie podujatia burza kníh „Cesty ku knihe“

Podujatie sa uskutočnilo v pondelok 24.marca 2014 od 9,00 do 19,00 hod. v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Senica. Hlavným organizátorom je OZ Element v spolupráci s Mestom Senica, MsKS Senica, ZOS Senica     a Záhorská knižnica Senica. Odbornú zložku zabezpečovali pracovníčky Záhorskej knižnice Senica a Záhorského osvetového strediska Senica.

Najviac kníh sa vyzbieralo z beletrie a detskej literatúry. Počas dňa si ľudia  i deti zo škôl vymieňali rôzne knižky, priniesli v priemere 500 až 700 kníh. Návštevnosť bola počas dňa približne 400 ľudí. V doobedňajších hodinách prebiehalo bábkové divadelné predstavenie „O červenej čiapočke“, ktoré pripravili pod záštitou OZ Element členovia bábkového divadla MAFI zo Senice. Odohrali 10 predstavení pre približne 278 detí zo Základných a materských škôl. Z toho tri predstavenia boli pre verejnosť. V rámci podujatia bola vyhlásená od 14. februára 2014 do 10. marca 2014 súťaž výtvarných prác s názvom „Môj knižný hrdina“ pre Základné a materské školy mesta Senica do ktorej sa zapojilo 80 detí so svojimi 75 výtvarnými prácami.

hore

„Môj knižný hrdina“ 

20.marca 2014

Výsledky súťaže „Môj knižný hrdina“ 

Cesta ku knihe je názov podujatia, ktoré organizuje OZ Element v spolupráci  s mestom Senica, Záhorskou knižnicou Senica, Záhorským osvetovým strediskom Senica a Msks Senica. Koncom februára vyhlásili súťaž „Môj knižný hrdina“, ktorá trvala do 10.marca 2014 v základných a materských školách mesta Senica. Do súťaže sa zapojilo 80 detí, z toho 14 bolo ocenených. Porota zasadla 20.marca 2014 v zložení: predseda Ľubomír Miča, Martin Filip a Viera Šusteková.

Ocenení boli:

 

Ema Burajová, 5 rokov, El. tr. MŠ Kalinčiakova Senica, „Domček kto v tebe býva“

Helena Kadlečíková, 6 rokov, El. tr. MŠ Kalinčiakova Senica, „Danka a Janka“

Denisa Nestrašilová, 10 rokov, Michaela Kuricová, 10 rokov, Simon Ovečka, 9 rokov, IV.ZŠ Senica, „Princezná a pani sklamaná – Svet sĺz je taký záhadný (Ján Uličiansky z knihy Malá princezná)“

Lujza Pappová, 9 rokov, IV.ZŠ Senica, „Harry Potter hrá metlobal“

Sabina Mária Masárová, 11 rokov, IV ZŠ Senica, „Mrazivé volanie zo záhrobia“

Milotka Mikulová, 7 rokov, III.ZŠ Senica, „Pipi Dlhá Pančucha“

Laura Šajánková, 7 rokov, III.ZŠ Senica, „Ariel“

Sabinka Rybanská, 9 rokov, III.ZŠ Senica, „Rozprávky o vílach“

Dárius Miča, 13 rokov, II.ZŠ Senica, „Kocúr v čižmách“

Mária Karásková, 12 rokov, II.ZŠ Senica, „Finnick Adair z kníh: Skúška ohňom a Drozdajka“

Roderik Provazník, 8 rokov, II.ZŠ Senica, „Krtko a žuvačka“

Peter Savara, 11 rokov, II.ZŠ Senica, „Avatar“  

hore

„Cesty ku knihe“ 2014

24.marca 2014

9:00 – 19:00 
MsKS Senica  Marec - mesiac knihy

Marec - mesiac knihy, práve vtedy si pripomíname kúzlo kníh, práve vtedy si človek uvedomuje viac ako inokedy dôležitosť napísaného slova.       Možnosti, ktoré nám knihy poskytujú sú neuveriteľné. Pre väčšinu z nás je ako verný priateľ počas dlhých zimných večerov a možnosťou sadnúť si do kresla       a vychutnávať si ju plnými dúškami. Kto z nás by nechcel zabudnúť na všetky problémy, nechať sa unášať dejom za dobrodružstvom  v neznámych svetoch? Kto z nás aspoň na chvíľu nezatúžil stať sa tým nebojácnym hrdinom, ktorý vie ako sa zachovať alebo sa stretnúť so svojim obľúbencom? Najsilnejšie sme to pociťovali ako deti. Hrávali sme sa na krásne princezné, statočných rytierov, nebezpečných pirátov a na iné rozprávkové bytosti. Chceli by sme tieto neopakovateľné zážitky priblížiť aj dnešným deťom, ktoré už nečítajú tak často ako kedysi. Preto sme sa rozhodli zorganizovať podujatie pre najmenších čitateľov s názvom        „Cesty ku knihe“. Podujatie je spojené s burzou kníh a všetky knižky, ktoré si nenájdu svojho majiteľa budú venované do školských knižníc. V rámci podujatia bude prebiehať výtvarná súťaž pre deti „Môj knižný hrdina“, ktorá bude ohodnotená odbornou porotou. V doobedňajších hodinách sme pripravili pre deti z materských a základných škôl bábkové predstavenie divadla MAFI s rozprávkou Červená čiapočka a vyhodnotenie súťaže. 

Podujatie organizuje občianske združenie Element v spolupráci s Mestom Senica.

hore

Zóna bez peňazí

30. novembra 2013

Celoslovenský projekt

Cieľom podujatia bolo darovať veci, ktoré nepotrebujete alebo ich jednoducho vymeniť za niečo, čo sa vám páči. Ak prestaneme riešiť peňažnú hodnotu a začneme si pomáhať tak, že jeden druhému urobíme láskavosť, môžeme spraviť svet krajším. Zóna bez peňazí je celoslovenská akcia, do ktorej sa zapája viac ako 50 miest a obcí, ktorej cieľom je pomôcť nielen sociálne slabším rodinám ale aj vašim kamarátom a známym. Zóna bez peňazí sa uskutočnila v sobotu 30.11. 2013 v Kultúrnom dome v Senici v čase od 13:00 – 18:00. V rámci zóny bez peňazí bol pre vás pripravený čajový stánok, workshopy, prednášky, vystúpenie kapely Chilli, Kubo Petráš (workshop hry na píšťalky spolu so svojím "remeslom života") a pre tých najmenších detský kútik s maľovaním na tvár. Organizátormi tohto projektu bol ProjektŽivot.sk, čajovňa Pohoda Senica, OZ Element, Msks Senica, Mesto Senica, Luxor n. o., Tv Sen, Infosen, Naša Senica, Záhorácke rádio, Záhorák, Záhorí, Senicko - Skalicko, ProZáhorí.

hore

Ulitou za senickým umením

23.08.2013

Na kvalitě záleží

V tejto súťaži sa zapojilo niekoľko ľudí, ktorí boli odmení cenami od našich sponzorov. Svoje reprodukcie obrazov vystavovali  rôznych kaviarňach mesta Senica členovia občianskeho združenia SenArt.

hore

Elements of Art

19.08.2013 

Martin Filip, Filip Buchta, Lívia Danihelová, Andrej Hyža, DSS Svetluška

19.augusta OZ Element v spolupráci ZOS Senica a Mesto Senica otvorili výstavu v priestoroch ZOS Senica s názvom „ELEMENTS OF ART“. Vystavovali mladí začínajúci umelci ako Martin Filip so svojimi maľbami a fotografiami, Filip Buchta s fotografiami, Lívia Danihelová so svojimi kresbami, Andrej Hyža so svojimi abstrakciami a DSS Svetluška so svojimi výrobkami. Výstava bola prístupná pre verejnosť až do konca augusta 2013.

hore

Mobilná výstava

22.07.2013

Mobilná výstava DSS Svetluška

Ďalšou novinkou občianskeho združenia Element je mobilná výstava výrobkov a výtvarných diel  klientov DSS Svetluška. Cieľom bolo poukázať na ich prácu a ich výpovednú umeleckú hodnotu. Počas celého týždňa  členovia Elementu vystavovali nielen výrobky, ale i zaujímavé výtvarne diela klientov, informovali ľudí o činnosti DSS Svetluška a pozývali ich na jesennú výstavu, ktorá bude spojená s koncertom. O ich výrobky a diela bol naozaj veľký záujem.

hore

ART of Element

01.05.2013 

Art of Element - autorská výstava Martin Filip & Filip Buchta

Výstava obrazov a divadelných scén Martin Filip a Filip Buchta. Vernisáž sa uskutočnila 13.4.2013 o 15:00 hod. Výstava bola otvorená denne od 10:00 do 14:00 hod po celé dva týždne.

hore